Kına Şekilleri, Resimleri, Modelleri, Hint Kınası , Yapılışı, Video İzle , 2012, 2013

Kına şekilleri ve modelleri denince aklımıza ilk olarak bayanların kına geceleri için kullandıkları kınadan yapılmış şekiller gelmektedir. Halbuki kına artık sadece kına gecelerinde değil  , bayanların görsel amaçlı kullandıkları dövme tarzı şekil ve modellerde de kullanılmaya başlanmıştır. Bu yazımızda sizlere içerikli olarak hem kına gecelerinde kullanılan kına şekillerini ve modellerini , hem de bayanların günlük yaşamda kullandıkları kına şekil ve modellerini anlatacağız. Ayrıca yazımızın sonunda bu konulara ait bir çok resim bulunmaktadır.

Kına gecelerinde kullanılan kına şekli  genellikle tek tip olup , evlenecek olan kızın avuç içine yakılmaktadır. Evlenecek olan kız bir sandalyede oturur ve çevresinde yakınları tarafından oluşan bir grup ellerinde mumlarla dönerler. Dönerken aynı zaman da kına gecesine özel türküler ve şarkılar da söylenmektedir. Bu tören evlenecek olan kızı ağlatana kadar devam edilir. Kız ağlamaya başlarken bir taraftan da avuç içine kına yakılır. Aşağıdaki videoda daha detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Bu videoda sizlere Uşak ta yapılan bir kına gecesi organizsayonundan tanıtım yer almaktadır.

usak da kina gecesi | izlesene.com

Bu Videoda sizlere Geçici Kına dövmesi nasıl yapılır hakkında bilgi yer almaktadır.

 

 

Bayanların kullanmış oldukları diğer kına şekli ve modeli ise tamamen görsel amaçlıdır. Bayanlar bu kına şeklini daha çok dövme amaçlı kullanmaktadırlar. Genellikle el ve ayak üzerine yapılmaktadır. Bayanların kına dövmelerini tercih etme sebeplerinin en başında  , diğer dövme türlerine göre daha sağlıklı olmasıdır. Bu çeşit kına dövmelerinin arasında Hint kınası da yer almaktadır. Bu tarz kınaları yaptırmak için mutlaka bilen birisinden yardım almanız sizin faydanıza olacaktır. Çünkü tek başınıza yapmanız için çok maharetli ellerinizin olması gerekmektedir. Hazır olarak kına tüpleri satılmaktadır. Bunlardan alabilirsiniz ama dediğimiz gibi yapımı son derece zordur. Aşağıdaki videomuzda kına dövmelerinin nasıl yapıldığı konusunda daha detaylı bilgi bulunmaktadır. Ayrıca yazımızın sonunda el ve ayak üzerine uygulanmış kına dövme örneklerini de görebilirsiniz.

Kına Gecesi Şekilleri – Modelleri – Resimleri , Geçici Kına dövmesi , Hint Kınası şekilleri , modelleri , resimleri


 

 

 

 

22.209 views

Google Aramaları:

  • vajina dvmeleri
  • kına modelleri
  • hint knas modelleri
  • kına şekilleri
  • kina modelleri nasil yapilir
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>