Saça Kına Yakmak Nedir , Nasıl Yapılır , Faydaları Nelerdir ?

Saça Kına Yakmak Nedir , Nasıl Yapılır  , Faydaları Nelerdir ?

Bayanlar  saçlarına bir çok işlemi uyguladıktan sonra zaman içerisinde saçlar cansızlaşır , renkleri solar ve kırılmaya başlarlar. Bu durumdan kurtulmanın en doğal yollarından bir tanesi de saça kına yakmaktır.  Kınanın diğer sa. Boyalarından tek farkı tamamen doğal olmasıdır. Bu yüzden evde tek başınıza rahatlıkla yapabileceğiniz , üstelik diğer boyama şekillerine nazaran boyaması da son derece masrafsız olan boyama şeklidir.

Saça kına yakma işlemi esnasında çeşitli kınalar satılmaktadır. Hint kınası değil de eğer yeşil kına kullanırsanız bu sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü hint kınasının alerjik sonuçları meydana çıkabiliyor.

Saça kına yakmanın faydalarına gelecek olursak  , ilk olarak tamamen doğaldır. Bu yüzden hamile kadınlar dahil herkes rahatlıkla kullanabilir. Herhangi bir kimyasal madde içermediğinden dolayı saçlarımızın zarar görme riski % 0 dır. Ne yazık ki kınayı saça sürdüğümüz aldığımız renk tonları sınırlıdır. Bunlar kahve ve kızıl tonlarıdır. Eğer saçlarınız dolgun değil ise kına yaktığınız zaman dolgun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kına yakma işlemi esnasına içerisine bir takım malzemeler koyarız. Bunlar yumurta , zeytinyağı , badem yağı , çay suyu , haşlanmış soğan kabuğu suyu gibi yine tamamen doğal katkılardır. Bu katkılardan oluşan karışım saçımız ve saç derimiz için harika bir bakım aracı olmaktadır. Kına yakmak saçlarımızın dökülmesini önleyecektir. Ayrıca saçlarımızın canlı ve parıltılı görünmesine olanak sağlayacaktır.

Saça kına yakmak için gerekli malzemeler aşağı yukarı aynıdır. Bu malzemeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

2 avuç kına
-1 adet  yumurta sarısı
-az miktar  badem yağı
-az miktar zeytin yağı
-biraz çay suyu
-haşlanmış soğan kabuğu suyu
-kestane ağacının yaprağının suyu
-az miktar tuz

Yapılışı :  kınayı  kaba  koyduktan sonra ortası açılır, yumurta sarısı , tuz ve yağlar ilave edilir.  çaydanlıkta kaynatılmış olan çay, soğan kabuğu ve kestane yaprağınun suyu soğuduktan sonra yavaş yavaş karışıma ilave edilir ve gerekli kıvam yakalanmaya çalışılır. Saçlarımızı nasıl boyuyorsak aynı şekilde uygulanır.KInayı yakma işlemi bittikten sonra sarılarak bir gece yada 2-3 saat ten daha fazla beklemek gerekir. Ardından yıkayarak kınanın aklaması sağlanır.

 

 

21.420 views

Google Aramaları:

 • saça kına yakmak
 • saca kina yakmanın faydaları
 • kınanın saça faydaları
 • saça kına yakmak için malzemeler
 • kina nedir
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Saça Kına Yakmak Nedir , Nasıl Yapılır , Faydaları Nelerdir ? için 3 cevap

 1. ümmühan der ki:

  doğuştan kızıl saça kına yakılırsa ilerde rengi değişir mi

 2. demet der ki:

  bir şey sorucam bu saçlar nasıl hızlı uzuyo yaaaaaaaaa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>